foto-nadachu

10 faktów, które należy sprawdzić przed wyborem firmy instalującej panele fotowoltaiczne

26.02.2024

Z roku na rok rosnące ceny prądu, motywują właścicieli domów do poszukiwania bardziej ekonomicznych sposobów dostarczania energii elektrycznej. Coraz bardziej popularne stają się inwestycje w instalację fotowoltaiczną. Wybór odpowiedniej firmy do wykonania tego zadania jest kluczowy dla sukcesu całego projektu. Dlatego też przed podjęciem decyzji o współpracy z konkretnym dostawcą fotowoltaiki, warto przeanalizować następujące dziesięć faktów. 

 

Sprawdź dostawcę instalacji fotowoltaicznej 

 

Wybór odpowiedniego dostawcy fotowoltaiki jest kluczowy dla bezpieczeństwa Twojego i Twojej rodziny. Na co zwrócić uwagę? Jak wybrać rzetelną firmę? Przede wszystkim wybierz taką, która ma doświadczenie w sprzedaży i montażu paneli fotowoltaicznych. Obecność na rynku łatwo sprawdzić na stronie KRS po wpisaniu danych, takich jak np. NIP. Innym ważnym wyznacznikiem jest wysokość kapitału zakładowego przedsiębiorstwa. Im wyższa kwota, tym większa pewność, że firma nie zamknie się z dnia na dzień i nie zniknie z rynku. Wielu klientów w momencie porównywania ofert nie myśli o serwisie, a to poważny błąd. Przedsiębiorstwo oferujące fotowoltaikę z oddziałem położonym daleko od Twojego domu nie będzie zainteresowane pojawieniem się w Twoim domu, gdy będziesz oczekiwał usługi serwisowej. Lokalne firmy, chociażby ze względu na budowanie dobrej reputacji znacznie częściej gwarantują serwis posprzedażowy.  

 

Jak przygotować się do rozmowy z dostawcą paneli zasilanych energią ze słońca?  

 

Zanim zaczniesz rozmowy na temat instalacji fotowoltaicznej dla Twojego domu, przygotuj pytania, które chcesz zadać przedstawicielowi firmy. Jednym z nich powinno być takie, dotyczące czasu zwrotu i mocy fotowoltaiki. Nie ufaj bajkopisarzom, którzy mówią o czasie zwrotu mniejszym niż 5 lat. Wiemy, że to nierealne. Nie daj się też nabrać na "specjalną promocję" na instalację fotowoltaiczną obowiązującą do końca dnia. To chwyt marketingowy, którego celem jest szybkie podpisanie umowy, bez porównywania ofert u innych dostawców i bez badania możliwości instalacji modułów. Zwróć uwagę na przygotowanie techniczne handlowca. Zapytaj, w jaki sposób przed montażem sprawdzana jest kondycja oraz możliwości instalacji elektrycznej, do której zostanie wpięta fotowoltaika. Innym ważnym wyznacznikiem jest kondycja dachu i konstrukcji. Firma nie sprawdza tych parametrów? W takim razie szukaj innego dostawcy.  

 

Zapytaj znajomych o ich rozwiązanie instalacji fotowoltaicznej 

 

Jeśli chcesz uzyskać informacje na temat profesjonalnych dostawców instalacji fotowoltaicznych, zapytaj swoich znajomych i członków rodziny o ich doświadczenia. Dowiedz się, jakie firmy wybrali do instalacji modułów fotowoltaicznych i jak oceniają ich usługi. Zapytaj o jakość wykonanej pracy, efektywność systemu oraz ewentualne problemy, z którymi mogli się spotkać. Pamiętaj jednak, że każdy przypadek może być inny. Dlatego warto również skonsultować się z profesjonalistą przed podjęciem decyzji dotyczących własnej instalacji fotowoltaicznej na Twoim dachu.  

 

Dlaczego warto założyć instalację z BATem? 

 

BAT jest marką obecną na pomorskim rynku budowlanym od ponad 30 lat. Fotowoltaikę instalujemy od 2014 roku. Jesteśmy lokalną firmą i w temacie instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła działamy w rejonie województwa pomorskiego, czyli w okolicy naszych 14 oddziałów. Dzięki temu jesteśmy w stanie na bieżąco reagować na zgłoszenia naszych klientów. Nasze oferty przygotowujemy indywidualnie. Na podstawie zapotrzebowania na energię elektryczną obliczamy czas zwrotu i niezbędną moc fotowoltaiki. Po akceptacji oferty badamy możliwości instalacji. Sprawdzamy stan oraz możliwości instalacji elektrycznej, kontrolujemy wytrzymałość dachu i konstrukcji. Zapytaj znajomych i członków rodziny czy znają kogoś, komu instalowaliśmy panele fotowoltaiczne. Do tej pory zamontowaliśmy ponad 1197 instalacji fotowoltaicznych. Zapytaj o ofertę w BAT!