kompleksowa

Co obejmuje Kompleksowa Termomodernizacja w programie Czyste Powietrze?

26.02.2024


  Kompleksowa Termomodernizacja w programie Czyste Powietrze jest ogólnopolskim programem dofinansowań. Jej nadrzędnym celem jest poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji zanieczyszczeń atmosferycznych. Kompleksowa Termomodernizacja została stworzona również w celu walki ze smogiem i poprawy jakości powietrza. Program Czyste Powietrze to ogromne wsparcie dla tysięcy polskich rodzin, które bez wsparcia finansowego z zewnątrz samodzielnie nie mogą zmodernizować swoich budynków. Jak możesz zmienić swój dom z Kompleksową Termomodernizacją? Z BATem to prostsze niż myślisz. 

 

Kto może uzyskać dofinansowanie na Kompleksową Termomodernizację?  

 

  W ramach programu Czyste Powietrze, można skorzystać z Kompleksowej Termomodernizacji. To wsparcie finansowe dla właścicieli domów, którzy chcą przeprowadzić termomodernizację swoich nieruchomości. Dotacje mogą pokrywać nawet do 100 % wartości netto przedsięwzięcia. To sprawia, że proces termomodernizacji staje się bardziej dostępny dla szerokiego grona beneficjentów. Z dotacji na Kompleksową Termomodernizację w pełnym zakresie mogą skorzystać właściciele budynków, którzy otrzymali pozwolenie na budowę do 31 grudnia 2013 oraz posiadają zaświadczenie o zakończeniu budowy. "Pełny zakres" równa się dofinansowaniu na wymianę bram, okien i drzwi, docieplenie domu, instalację grzewczą (c.o i c.w.u), montaż źródła ciepła i fotowoltaikę. Podstawą wszystkich tych działań jest wynik audytu energetycznego.  

    W przypadku otrzymania pozwolenia na budowę po 1 stycznia 2014 program Czyste Powietrze umożliwia otrzymanie dofinansowania na wymianę źródła ciepła, fotowoltaikę i rekuperację. Postawą jest wymiana lub posiadanie źródła ciepła spełniającego wymagania programu. Już posiadasz nowoczesne źródło ciepła takie jak pompa ciepła czy nowoczesny kocioł? W takim przypadku możesz skorzystać z dotacji na rekuperację w programie Czyste Powietrze. 

 

Czyste Powietrze – kroki do otrzymania dofinansowania w programie  

 

    Pierwszym krokiem przed wykonaniem termomodernizacji jest wykonanie audytu energetycznego. Na jego podstawie przeliczamy parametry docieplenia ścian i dachu, wymiany okien, bram i drzwi oraz montażu nowoczesnego systemu ogrzewania czy instalacji odnawialnych źródeł energii. Kolejnym krokiem jest złożenie wniosku o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po otrzymaniu decyzji co do kwoty finansowania, przystępujemy do zadeklarowanego zakresu prac. W Bacie nie czekamy na przelew z WFOŚiGW. Działamy od razu, czyli modernizujemy Twój dom zgodnie z założeniami audytu energetycznego. Wszystkie te działania, wykonane w programie Czyste Powietrze, zwiększają efektywność energetyczną budynku oraz redukują zużycie energii. 

 

Dlaczego warto?  

 

         Korzyści wynikające z przeprowadzenia Kompleksowej Termomodernizacji są liczne. Przede wszystkim pozwala ona obniżyć rachunki za ogrzewanie oraz zużycie energii, co ma pozytywny wpływ na oszczędności w domowym budżecie. Możliwość uzyskania stałej, preferowanej temperatury z użyciem termostatów poprawia komfort termiczny. Redukcja emisji CO2 do atmosfery ma pozytywny wpływ na środowisko i gospodarkę. Natomiast wymiana starego kotła na nowoczesną pompę ciepła znacznie obniża emisję szkodliwych substancji i działa pozytywnie na jakość powietrza w naszym otoczeniu. Ogromną zaletą termomodernizacji jest również zwiększenie wartości nieruchomości. Nasze wykwalifikowane ekipy montażystów i instalatorów z wieloletnim doświadczeniem zajmą się modernizacją Twojej nieruchomości. Firma BAT istnieje na rynku od ponad 33 lat. Znajdziesz nas w 14 oddziałach położonych w całym województwie pomorskim. Jesteśmy znaną i cenioną marką, która nie zniknie z rynku z dnia na dzień, jak niektóre firmy “w walizce”. W ramach naszych instalacji zapewniamy własny serwis i wsparcie handlowca.  

 

Podsumowanie programu Czyste Powietrze 

 

     Program Czyste Powietrze jest więc doskonałą inicjatywą dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o swoje środowisko i poprawić jakość powietrza wokół siebie. Dzięki wsparciu finansowemu i fachowej pomocy ekspertów, termomodernizacja staje się osiągalna prawie dla każdego, a korzyści płynące z niej są długoterminowe i znaczące dla całej społeczności.