gładź_(1)

Gładź szpachlowa - rodzaje, zużycie i zastosowanie

29.01.2024

Gładź szpachlowa jest jednym z podstawowych materiałów wykończeniowych. Jej głównym zadaniem jest wyrównanie i wygładzenie powierzchni ścian oraz sufitów. Dostępna jest w różnych rodzajach, które mają swoje specyficzne właściwości i możliwości aplikacji. Jak znaleźć produkt spełniający Twoje oczekiwania? Która gładź szpachlowa będzie najwygodniejsza w pracy? Podpowiadamy w blogu!

Biała gładź szpachlowa Gipsar UNI

Pierwszym rodzajem masy szpachlowej jest tradycyjna gładź gipsowa. Klienci BAT-a często wybierają gładź Gipsar Uni. Jest to najpopularniejszy rodzaj, który charakteryzuje się łatwą aplikacją i dobrym wypełnianiem nierówności. Oprócz podstawowego zastosowania może być również użyta do wypełniania niewielkich ubytków i pęknięć w tynkach. Podwójne wiązanie - dwa równolegle przebiegające procesy - sieciowania żywicy i tworzenia sieci krystalicznej gipsu wzmacniają całą warstwę gładzi. W ten sposób poprawiają jej parametry wytrzymałościowe oraz zwiększają przyczepność do podłoża. Biała gładź Gipsar Uni posiada wysoką retencję wody pozwalającą na utrzymanie w masie właściwej ilości wody, niezbędnej do prawidłowego przebiegu procesu wiązania. Średnie zużycie gładzi wynosi 1 kg/m2. To ważna informacja dla każdego, kto planuje wygładzenie ścian w swoim domu.

Gotowa gładź szpachlowa GTA

Wygoda i szybkość to znaki rozpoznawcze gładzi gotowej Atlas GTA. Dzięki niej wyrównanie powierzchni ścian i sufitów staje się prostsze niż kiedykolwiek. Gotową gładź szpachlową GTA marki Atlas możesz nakładać zarówno ręczne, jak i maszynowo. Do jej zalet należy zaliczyć wysoką odporność na spękania i możliwość nakładania kolejnej warstwy już po 2 godzinach od pierwszej aplikacji. Idealnie biała, idealnie gładka - tak o gotowej gładzi GTA mówią budowlańcy. Śnieżnobiałe wypełniacze mineralne zawarte w gładzi o optymalnym uziarnieniu umożliwiają uzyskanie bardzo gładkiej powierzchni bez poprawek. Masę GTA znajdziesz na półce w BAT w wiadrze o pojemności 18 kilogramów.

Cekol C 35 - produkt do powierzchni zewnętrznych

Nie tylko ściany wewnętrzne wymagają gładzenia. Jeśli szukasz produktu, który mógłbyś zastosować do podłoży znajdujących się na zewnątrz, zapytaj o cekol C 35. To sucha mieszanka wysokiej jakości białego cementu, białych wypełniaczy mineralnych i środków modyfikujących. Składniki masy zapewniają doskonałą urabialność i przyczepność do podłoży mineralnych takich jak np. beton, cegła, gazobeton. Gładź cekol C 35 można zastosować też do powierzchni ścian o bardzo dużej wilgotności w domu, takich jak łazienki i kuchnie.

Gładź szpachlowa - wybierz odpowiedni produkt

Wybór odpowiedniej gładzi szpachlowej ma kluczowe znaczenie dla uzyskania idealnie wygładzonej powierzchni. Dostępność różnych rodzajów umożliwia dopasowanie materiału do konkretnych potrzeb remontowych. Pamiętaj jednak o odpowiednim przygotowaniu powierzchni oraz dbałości o jakość wykonania, aby osiągnąć trwałe i estetyczne efekty. Przed użyciem produktu koniecznie przeczytaj informację znajdującą się na opakowaniu. Zwróć uwagę zwłaszcza na szczegóły dotyczący przygotowania masy i pracy związanej z nakładaniem warstw gładzi szpachlowej. Odpowiednie zastosowanie gwarantuje doskonały efekt!