
Mobilna nagrzewnica „zimowy” must have?
14.06.2023
Można z nich korzystać w budynku i na otwartej przestrzeni. Są łatwe w obsłudze, nieduże i działają w każdych warunkach. Sięgają po nie profesjonaliści i amatorzy remontów. Bez nich zimą ani rusz. O czym mowa? Oczywiście
o przenośnych nagrzewnicach.
o przenośnych nagrzewnicach.
W branży budowlanej mobilne nagrzewnice to tzw. „must have” każdej zimy. Te stosunkowo nieduże urządzenia to niezawodny sposób na szybkie ogrzanie wybranego przez siebie miejsca. Dużą zaletą nagrzewnic jest fakt, że ich uruchomienie zajmuje niewiele czasu – praktycznie od razu są gotowe do działania. Przy okazji zlikwidowany zostaje problem kosztownych instalacji ogrzewania innego typu.
Ze względu na zapotrzebowanie na rynku budowlanym nagrzewnic, ich wybór jest dość szeroki. Możemy wymienić między innymi nagrzewnice elektryczne, zasilane olejem opałowym albo napędowym bądź gazem.
Konstrukcja i wyposażenie nagrzewnic olejowych pozwala na zastosowanie ich zarówno jako głównych źródeł ciepła, jak i źródeł dodatkowych używanych w celu dogrzewania – mówi Adrian Patelczyk, specjalista ds. sprzedaży internetowej w firmie BAT.
Skoro już jesteśmy w tym temacie, to nie sposób nie wymienić tu nagrzewnicy olejowej 10 kW MASTER. Trwałe wykończenie zewnętrzne pozwala działać jej w trudnych warunkach. Nie nagrzewająca się obudowa nie sprawia problemu z przenoszeniem urządzenia. Zbiornik wskazuje poziom oleju, a silnik posiada zabezpieczenie termiczne (chroniony przed wysoką temperaturą). Nagrzewnica ma wbudowany termostat pomieszczeniowy i wyświetlacz błędów oraz temperatury. Jest możliwość montażu kół i uchwytów.
Nagrzewnica elektryczna
Nagrzewnica elektryczna to urządzenie przenośne przeznaczone do prac w magazynach, biurach, domach czy na budowach. Charakteryzuje je wyjątkowo cicha praca. Na przykład nagrzewnica elektryczna 2000 W Dedra jest wyposażona w regulację natężenia mocy, co pozwala na dopasowanie ilości wytwarzanego ciepła. Dzięki prostocie obsługi oraz wygodzie, a także możliwości szybkiego nagrzania pomieszczenia nagrzewnice elektryczne należą do jednych z najbardziej popularnych urządzeń grzewczych.
Jak zabrać się do wyboru nagrzewnicy i nie zwariować? Zróbmy im mały pojedynek!
Nagrzewnice olejowe
Urządzenia zasilane olejem napędowym lub opałowym, to jedne z najczęściej spotykanych na budowach nagrzewnic. Używa się ich najczęściej do osuszania budynków, ogrzewania pomieszczeń zamkniętych czy nawet rozmrażania innych maszyn podczas silnych mrozów.
Nagrzewnica elektryczna Dedra może służyć do ogrzewania mieszkań, lokali użytkowych, domków letniskowych, garaży, lokali handlowo-usługowych czy magazynów. Niewielkie gabaryty pozwalają na łatwe przemieszczanie urządzenia. Wyposażona została w czujnik temperatury, regulator mocy oraz termostat.
Finałowa runda
Niewątpliwie oba rodzaje nagrzewnic mają swoje zalety. W praktyce nagrzewnice olejowe biją wszystkie inne na głowę, jednak za jakością idzie cena. Nagrzewnice elektryczne są znacznie tańsze, ale koszty eksploatacji również dużo większe. Póki co mamy więc remis.
Nagrzewnice elektryczne ciszej działają i nie emitują wyczuwalnego zapachu spalin – a tak jest w przypadku nagrzewnic olejowych. Te z kolei w przeciwieństwie do elektrycznych urządzeń, nie generują wilgoci i nie zużywają tyle prądu.
Wygląda na to, że obie nagrzewnice idą łeb w łeb. Pamiętaj, że dokonując wyboru odpowiedniej nagrzewnicy powinno się wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników:
W jakich warunkach będzie pracować nagrzewnica?
Czy w pomieszczeniu przebywają ludzie albo zwierzęta? (Chodzi o hałas, zapach)
Jakie jest preferowany rodzaj paliwa?
Jaka potrzebna jest moc cieplna?